top of page

TRÓJA / kavárna

ZADÁNÍ: 

Naším úkolem je navrhnout vybavení bistra s koliniálem v bývalé oranžerii Trojského zámku o rozloze 120 m2, s minimálně 50 místy k sezení uvnitř, se zahradou o rozloze skoro 500m2, s 50-80 místy k sezení venku.

Součástí našeho zadání není vybavení kuchyně. Konceptem celého místa je spojení BISTRA / kavárny a vinného baru s restaurací. V denních hodinách se bude provoz tedy převážně zaměřovat na výběrovou kávu, domácí zákusky - pečivo, brunche a obědy a v čase večerním se menu přizpůsobí k servírování večeří doplněných o párování s vínem od lokálních českých dodavatelů. 

 

KONCEPT:

Vzhledme k tomu, že prostor je již zrekonstruován a nelze zasahovat například do materiálu podlahy, volíme přístup takzvaných vloženců. Bílá konstrukce baru, která vyplňuje celou výšku i šířku prostoru a zároveň
je po obou stranách průchozí, doplňuje na opačné straně vložená konstrukce koloniálu s barovým pultíkem a barovými židlemi. Mezi těmito dvěma zásadními objemy se odehrává život kavárny/restaurace.

 

Jedinou pevnou částí je lavice po jedné straně dlouhého prostoru. Stoly, malé lavice a velké kovové květináče jsou plně přemisťovatelné tak, aby bylo možné vytvořit zde ideální prostor pro pořádání svateb a dalších akcí. Všemu napomáhá osvětlení, které je zajištěno pomocí stropních ramp, kam zavěsíme několik druhů svítidel a ty bude možné přesouvat, případně zavěsit přes háček ve stropě tam, kam je potřeba. Pro jednotlivé atmosféry bude vytvořeno několik scén - např. večerní ambientní atmosféra skrze nástěnná světla svítící odrazem doplněná stmívatelnými lampióny a svíčkami na stolcích. 

 

BAR Bar jsme navrhli jako “vloženec”, který svou velikostí, konstrukcí, nasvětlením a barvou září na konci dlouhého úzkého prostoru a funguje tak jako ústřední dominanta interiéru. Je tvořen bíle lakovanou kovovou konstrukcí s policemi, integrovanou vitrínou na zákusky. Čelní část baru je obložena bílým 3d obkladem italské značky Muttina - Rombini.
Na kovovou konstrukci lze rovněž připojit bílé magnetické bílé “útvary“ různých tvarů a velikostí vytvořené na míru, díky nimž se tak celá konstrukce dá vizuálně proměňovat a dekorovat. Lze na ně psát např. speciální nabídku. Zadní část baru - přípravna - je vyrobena z nerezové oceli se zabudovanými chladícími šuplíky, dřezy, pípou a policemi. Stěna za barem bude obložená bílými obklady, spodní police jsou vyrobeny z bíle lakovaného kovu a horní díl polic je dřevěný.

 

KOLONIÁL 

U vstupu / výstupu z kavárny je umístěný tzv. Koloniál, kde si zákaznící mohou nakoupit lokální výrobky (keramika, příslušenství pro přípravu kávy), zrnkovou kávu, pivo, víno, vejce a farmářské výrobky a odnést si je s sebou. Budou zde zároveň umístěny dřevěné police na pečivo a kváskový chléb. Dále sem umisťujeme dvoukřídlou lednice na sýry, domácí limonády atd. Nad lednicemi jsou umístěny skříňky sloužící jako úložné prostory pro zboží a kavárnu. Rovněž zde bude fungovat druhá kasa, aby zákazníci, kteří jdou například pouze pro chleba a na rychlé kafe u koloniálového baru, mohli zaplatit zde a nemuseli procházet celým prostorem.

 

MATERIÁLY

Hlavními materiály jsou bíle lakovaný kov, voskované dubové dřevo, desky stolu budou vyrobeny z dubových kartáčovaných prken. Jako základ volíme tuto jemnou kombicaci doplněnou o akcenty zemitě barevných doplňků (cihlově červená, případně zelená). Prostor je doplněn bílými kovovými květináči, polstrování lavic navrhujeme v béžové barvě. Podélné stěny budou obloženy strukturovaným bíle lakovaným obkladem buď z MDF a nebo dřeva do výšky 90 - 120 cm. Pracovní deska hlavního baru bude v provedení umělého kamene. Na zvážení je výměna podlahy, která je v současné chvíli z vizuálního hlediska poněkud limitující (nutno prověřit s památkáři).

 

ZAHRADA

Zásadním prostorem kavárny ZAHRADA je právě její zahrada, která je v Praze opravdu vzácností, bude se zde pěstovat zelenina, bylinky, květiny, trvalky a břízky. Do zahrady navrhujeme přemisťovatelný nábytek, který je doplněn velkými vyvýšenými truhlíky na květiny, záhony a stromy. Součástí zahrady může být v budoucnu podium sloužící ke koncertům, představením a gastro pop-upům, dále venkovní kuchyně, parkoviště pro kola a kočárky, pískoviště a venkovní hernička pro děti.

Celý prostor je navržen flexibilně tak, aby ho bylo stále možné proměňovat. Bude tak zde možné pořádat větší akce, oslavy, svatby, vernisáže či intimní koncerty.

Rok: únor, 2023

Rozměry:   120 m2 + 500 m2

EXTERIER.jpg
BAR.jpg
N2.jpg
N3.jpg
BAR2.jpg
SCHEMA1.jpg
KOLONIAL.jpg
SVATBA.jpg
fasada pohled.jpg
POHLED1B.jpg
POHLED1B.jpg
POHLED1B.jpg
POHLED2A.jpg
POHLED2A.jpg
pohled3.jpg
pohled3.jpg
schematko4.png
pudak cely.jpg
pudak1.jpg
pudak2.jpg
bottom of page