top of page

KADEŘNICTVÍ / Chochy háro

ZADÁNÍ: 

Naším úkolem je navrhnout interier kadeřnictví o rozloze 40 m2, se
2 místy ke stříhání, mycím boxem, zónou k odpočinku a technickou místností se šatnou. Prostor kadeřnictví se nachází v bývalé prádelně a hlavním přívodem světla je stropní světlík s luxfery ve stropě místnosti určené ke stříhání.

KONCEPT:

Konceptem navazujeme na lehce industriánlí atmosféru prostoru budoucího kadeřnictví. Jako první zásah bylo nutné zrekonstruovat podlahy do jednotného materiálu, a to broušeného cemflow ve světle šedém provedení. Po příchodu do prostoru minete technickou místnost schovanou za závěsem, ocitnete se ve vyvýšené lounge zóně s gaučem a malou kuchyňkou, kde si můžete objednat kávu. Prostor doplňuje neon CHOCHY zavěšený na bílé kari síti a podsvícený luxferový pás, který podporuje charakter místa. Za měkké pufy umisťujeme závěs pro zútulnění a případné oddělení technické části. Z nejvyššího místa kadeřnictví máte výhled na mycí i stříhací zónu.

Všechny vložené nábytky jsou ostrých tvarů, proto pufy, sofa i kosmetická křesla navrhujeme naopak oblých tvarů. Mycí box i křesla doporučujeme dodat barcelonskou značku PAHI. 

Mycí prostor, do kterého sejdete po dvou schodech, je obložen bílými lesklými obklady. V pozinkovaném regálu jsou umístěny ručníky, mycí potřeby a koš na odpad. Protější COLORBAR reflektuje obložení, které je zde použito i na pracovní desce tak, aby odolala případným nehodám s barevnými pigmenty. Barvy v krabičkách jsou uloženy v plechové nerezové polici nad dřezem, pod nímž je umístěna skříňka.

Dalšími dvěmi schody a průchodem obloženým zrcadlem se přenesete do nejsvětlejší stříhací místnosti, které dominuje obrovské zrcadlo. Pod zrcadlo je umístěn nerezový pultík na nožičkách, pod nímž díky kovovým závěsům skryjeme vakuový koš na ostříhané vlasy. Šperk v podobě zlatého kulatého zrcadla odráží světlo z protějšího okna. V rohu svítí podsvícená lavice z luxferů, v druhém rohu vystavujeme prodejní kosmetiku do pozinkového regálu.

Technická místnost je vybavena výlevkou, pračkou, regálem s lednicí a mikrovlnkou a uzamykatelnou kovovou šatní skříní se dvěma oddíly.

MATERIÁLY:

Základními materiály jsou skořicově barvené lamino doplněné nerezovým plechem a bílými obklady. Důležitým prvkem jsou luxfery propisující se napříč celým kadeřnictvím. Závěsy pověšené na barevně lakovaných ocelových tyčích nám pomůžou změkčit a zútulnit místnosti. Barvy volíme zemité, přírodní a jemné.

 

OSVĚTLENÍ:

Hlavní linii osvětlení zajišťují zavěšené industriální zářivky procházející dvěma místnostmi. V lounge prostoru září neon a jemně podsvětlený luxferový pás. Kuchyňka má podsvícenou polici stejně jako colorbar. Nad mycím boxem je umístěno speciální ambientní světlo pro co nejintenzivnější zážitek z mytí vlasů s masáží. Ve střižně je potřeba nasvítit prostor jak zářivkami, tak led páskem skrytým nad zrcadlem. Pokud ale není potřeba příliš svítit a nikdo se nestříhá, je možné nechat zapnutou pouze podsvícenou luxferovou lavici.

 

Rok: únor, 2023

Rozměry:   40 m2

CHOCHY5.jpg
CHOCHY1.jpg
CHOCHY4.jpg
CHOCHY SCHEMA OPRAVA.jpg
POHLED HOTOVO2.jpg
POHLED HOTOVO2.jpg
POHLED HOTOVO1.jpg
POHLED HOTOVO1.jpg
POHLED HOTOVO3.jpg
POHLED HOTOVO3.jpg
Snímek obrazovky 2023-03-09 v 16.34.45.png
bottom of page