top of page

Byt VRŠOVICE

ZADÁNÍ: 

Naším úkolem bylo navrhnout interiér menšího bytu o rozloze 53 m2 v pražských Vršovicích pro příležitostné přespání až 4 osob (členů rodiny kteří často přijíždějí do Prahy na návštěvu či pracovně) a zároveň vytvořit pracovní místo pro investory, kteří byt v současnosti používají zároveň jako svojí kancelář. Je potřeba zde vymyslet nové funkční uspořádání a využít každý centimetr bytu, aby zde bylo možné pohodlně fungovat.

 

KONCEPT:

Prvním krokem při rekonstrukci bude odhalení podlah, přičemž ve vstupní chodbě je počítáno se zachováním stávajícího terrazza. V koupelně,
kde měníme zásadněji půdorys, navrhujeme novou dlažbu též ve stylu terrazzo. V kuchyni je potřeba vysondovat stávající skladbu podlahy a nahradit novou skladbou zakončenou marmoleem ve světle šedém dekoru od značky Forbo. V pokoji doporučujeme s podlahářem repasovat stávající parkety.

Ve vstupní chodbě navrhujeme do výklenku velkou šatní skříň se zrcadlem, naproti ní botník a police na odkládání klíčů apod. Na zeď vedle dveří je možné umístit dřevěný obklad a háčky na kabáty. V případě potřeby by zde byl v budoucnu prostor i na velké vestavné skříně přiléhající až ke stropům..

Co se týká koupelny, doporučujeme zde zásadnější změnu spočívající ve spojení koupelny s wc s jedním jediným vstupem a umístění sprchového koutu do prostoru bývalého wc. Umožní nám to plně využít místo vedle nového wc pro pračku i kotel se zásobníkem. Zároveň získáme větší a funkčně lepší plnohodnotnou koupelnu. Jako bonus přijdeme o jedny dveře v současnosti vedoucí na wc a vznikne větší prostor pro skříně a komody v chodbě. V navazující fázi projektové dokumentace bude prověřena velikost kotle se zásobníkem, aby se vše vešlo do výklenku v koupelně. (Rovněž budou prověřena revizní dvířka vedle wc, dále bude řešen přístup k vodoměru a okno do světlíku).

V kuchyni je zásadní, aby obsahovala menší myčku a vestavnou lednici, kterou umísťujeme vedle okna. Kuchyňskou linku jsme zvětšili co nejvíc to bylo možné a nyní nabízí spoustu skrytých úložných prostor.

Kuchyni a pokoj navrhujeme velkoryse propojit prosklenými ocelovými dvoukřídlými dveřmi opatřenými závěsem ze strany pokoje kvůli případnému soukromí. Přesný rozměr otvoru bude specifikován po ověření zvětšení průchodu statikem. V pokoji navrhujeme dvě pracovní místa společně s boční knihovnou
a úložným prostorem na kancelářské potřeby. Do této “pracovní niky“ umisťujeme na zeď bílé lakovanou kari síť, která bude suplovat funkci nástěnky a zároveň do prostoru přinese další prvek textury. Na tuto stěnu (za počítače) rovněž umisťujeme nástěnnou TV na výsuvném rameni, aby fungovala vůči protějšímu gauči v “obýváku“.

Na protější straně integrujeme po celé délce multifunkční nábytkovou stěnu skrývající v sobě vyklápěcí dvoulůžkovou postel, výklenek pro umístění sofa, skříně a dvě postele v horní části přístupné žebříkem.
V pokoji tak vytváříme 3 zóny. Pracovní - studovní část, odpočinkovou a tv zónu pro čtení kníh a sledování filmů, která zde doposud vůbec nebyla, a spací část. S tím, že když zde zrovna nebude návštěva, tak postele budou moci zůstat zakolopené a nebudou v místnosti překážet v pohybu tak, jak tomu bylo doposud. Horní postele je také možné opatřit závěsem pro větší soukromí.

Materiálově se držíme původních prvků a to včetně barevnosti (zelená). Volíme odolné materiály v jednoduché nadčasové paletě (bílá/lamino, světle šedá (maromleum, terrazzo), dřevo - dub/překližka, bílé keramické obklady + cementová dlažba/obklady).

Tuto neutrální paletu doplňujeme zelenou barvou v jemných detailech skrze doplňky na dveřích a akcentem na koupelnových obkladech ve sprchovém koutě.

Rok: květen, 2023

Rozměry:   53 m2

KUCHYNE.jpg
obývací pokoj.gif
OBYVAK2.jpg
TERAZZO1.jpg
Postel zaklopená.jpg
NIKA.jpg
SCHEMATKO.jpg
KUCHYNE POHLEDY.jpg
KUCHYNE POHLEDY.jpg
KOUPELNY+CHODBA.jpg
OBYVAK POHLEDY SPANI.jpg
KOUPELNY+CHODBA.jpg
OBYVAK POHLEDY SPANI.jpg
1.png
bottom of page