top of page

JIZERSKÉ HORY

rekonstrukce roubenky 

 

ZADÁNÍ: 

Naším úkolem bylo navrhnout rekonstrukci roubenky v Josefově Dole. Rekonstrukce se týká pouze přízemí. Nejzásadnějším tématem je vytápění, které je pro horské stavení v rámci komfortu užívání jedna z nejdůležitějších součástí budovy. Je třeba zbavit se přímotopů. Součástí rekonstrukce bude úprava světnice, chodby, kuchyně a vstupní části domu s koupelnou plus zápraží. Je třeba upravit nový přístavek tak, aby lépe srostl s chaloupkou.

KONCEPT:

SVĚTNICE - navrhujeme modulární upravitelný dřevěný systém posezení se zapracovanými postelemi, které je možno vysunutím šuplíku upravit na manželské. Tato dřevěná lavice, která obsahuje i úložné prostory, dává charakter celé místnosti. Světnici dominují nová kachlová kamna. Dále je zde umístěn velký dřevěný bytelný stůl.

KUCHYNĚ - kuchyňská linka bude nahrazena novou ve dřevěném provedení s mořenými dvířky a keramickým obkladem. Lednice bude instalována do výklenku. Kamínka zde zůstanou stávající. Podlaha bude nahrazena novou dlažbou. Mezi okny zůstane stará komoda, případně
se nad ni mohou umístit police na talíře, které ušetří úložný prostor v kuchyni. Některé prvky jako police, stůl a židle lze pořídit v bazaru a případně nechat zrepasovat, aby chalupa neztratila ráz starého stavení. V kuchyni je dále umístěna dřevěná lavice s úložnými prostory. Do kuchyně vedou nové dřevěné prosklené dveře, které přinesou světlo do tmavé chodby.

KOUPELNA VELKÁ - Na stěny koupelny navrhujeme použít cementovou stěrku, která evokuje starý způsob omítání stěn. Sprcha je řešena dřevěnou kádí. Podlaha v koupelně bude vyspádována do odtokového žlabu. Dlažba bude ve všech místnostech stejná. Z koupelny by měl být ideálně přemístěn zásobník na horkou vodu a to buď na chodbu anebo do vstupní části roubenky. Bude dořešeno s dodavatelem topení.

WC - zpracovaly jsme dva návrhy tooto prostoru, který lze přeměnit buď na další minikoupelnu se sprchovým koutem anebo zde umístit pračku a úložné prostory.

VSTUP - zde doporučujeme umístit úložné prostory pro boty a kabáty. V chodbě jsou umístěny háky na zavěšení holin a mokrých lyžáků, která na hácích rychle uschnou.

ZÁPRAŽÍ - doporučujeme opravit (znovu postavit) dřevěnou konstrukci zápraží včetně zábradlí. Součástí bude sklad dřeva které bude držet kortenová konstrukce. Sklad zároveň slouží jako odclonění sousední chalupy.

svetnice.gif
ZAPRAZI.jpg
CHODBA.jpg
KUCHYNĚ.jpg
POHLED / čelní část.jpg
POHLED / boční.jpg
POHLEDY KUCHYNE .jpg
POHLEDY chodba.jpg
půdorys.jpg
POHLED/čelní.jpg
POHLED2.jpg
POHLED SVETNICE .jpg
POHLED SVETNICE .jpg
POHLEDY KOUPELNA.jpg
SCHEMATKO.jpg
svetnice _ gif.gif
bottom of page