top of page

Byt KARLÍN

ZADÁNÍ: 

Naším Naším úkolem je navrhnout interiér mini garsonky o rozloze 33 m2 v Praze v Karlíně.

Je potřeba zde vymyslet nové a funkční uspořádání hlavně tak, aby malá garsonka splňovala veškeré požadavky na bydlení odpovídající současným standardům.

 

KONCEPT: Zásadní je, aby byt obsahoval plnohodnotnou kuchyň, jídelní kout, malý obývací prostor s tv a zároveň ve večerních hodinách i ložnici s tím, že se vše musí odehrávat v jedné malé místnosti.

Prvním krokem je celý prostor vyčistit a stavbeně řádně upravit.
Proto do hlavní místnosti navrhujeme světle šedou cementoepoxidovou stěrku v kombinaci s podlahovým vytápěním, které zaprvé zabrání vlhkosti a chladu, s kterým zde byl v minulosti problém, jelikož je byt situován v 1.PP.

Zároveň celý prostor potřebujeme opticky co nejvíce propojit a prosvětlit, k čemuž nám tento typ podlahy perfektně poslouží.

Dalším zásadním prvkem je zde tentokrát nábytek na míru. Skrze nábytkovou stěnu rozpínající se po obou protilehlých stěnách do prostoru skryjeme veškeré funkce, které sem potřebujeme dostat.
Na jedné straně po celé délce navrhujeme plnohodnotnou kuchyňskou linku v bílém laminu s vestavnými spotřebiči, s vestavnou úzkou myčkou a lednicí. Vedle kuchyně vytváříme i fixní pracovní kout s místem pro počítač a vestavnou skříň.

Na protější straně navrhujeme po celé délce nábytkovou stěnu skrývající v sobě vyklápěci dvoulůžkovou postel. Tím tak získáváme plnohodnotné spací místo pro dva s tím, že přes den se postel zaklopí a majitelé tak zde mohou plnohodnotně nerušeně fungovat bez toho, aniž by se cítili v prostoru stísněně a zavaleni nábytkem.

 

Vedle postele se nachází prostor pro nástěnnou tv na vyklápěcím rameni, kterou je rovněž možné do nábytku schovat, když se zrovna nepoužívá. Navíc zde získáváme prostor pro další skříň s úložným prostorem a dokonce malý čtecí koutek s policemi na knihy.

Důležitým prvkem je rovněž vestavný “lavicový“ gauč na míru, který má pod sebou zasunutý puf / podnožku, kterou lze dle potřeby vysunout a použít jako podnožku ke “křeslu“ anebo jako další místo na sezení pro návštěvy.

 

Ke gauči se pojí i rozkládací jídelní stůl, který ve sklopeném stavu slouží jako jídelní stůl pro 2, přičemž při rozložení bočních částí pojme 4-6 osob a dá se rovněž předsunout před “lavici“ čímž vzniká příjemný jídelní kout. Je možné ho doplnit buď jídelními židlemi a nebo stohovatelnými stoličkami, které zaberou méně prostoru. Jedna ze židlí se zároveň může “zaparkovat“ k pracovnímu koutu pro úsporu místa.

 

Rok: duben, 2023

Rozměry:   33 m2

Obyvaci pokoj s kuchyní.gif
Ložnice / pracovna.gif
Obývací pokoj s kuchyní.jpg
2VIZO.jpg
SCHEMATKO celého prostoru.jpg
POHLEDY .jpg
POHLEDY .jpg
stěna.jpg
POHLEDY2.jpg
POHLEDY2.jpg
POHLEDY2.jpg
pudak fotosop.jpg
bottom of page