top of page

POKOJÍK pro ségry

ZADÁNÍ: Naším úkolem bylo navrhnout interiér pokojíčku pro dvě malé ségry (3 roky). Zadáním je, aby každá z holčiček měla vlastní zónu, v níž bude malý obýváček s čtecím místem a úložným prostorem pro hračky. Zároveň musíme pro každou z holek vytvořit pohodlnou palandu na spaní, vestavné skříně s úložným prostorem a do budoucna i pracovní kout na malování, úkoly atd.

 

KONCEPT: Hlavním prvkem pokojíku jsou dvě bílé palandy, které jsou propojeny můstkem vedoucím nad vstupními dveřmi.
Je důležité, aby konstrukce paland byla navržena bytelně a bezpečně s tím, že nejprve mohou být všechny boky lemující postele vyplněny až po strop sítěmi kvůli bezpečnosti. Později, až budou holky větší, tak je možné sítě zcela odstranit a nechat na bocích pouze klasické zábradlí sloužící jako ochrana před pádem ve spánku.

Na každou palandu vedou schůdky vyrobené z překližky, skrývající v sobě úložný prostor na hračky. 
V pozdějším věku, je možné schůdky zcela odstranit a místo nich k palandě přidat klasický žebřík s tím, že by tak vzniklo ještě větší pracovní místo s otevřenými policemi rozpínajícími se po celé stěně a nebo naopak třeba místo pro zcela zavřené vestavné skříně s dalším úložným pros- torem.. To ovšem bude záležet na potřebách v daném věku.

Pod každou palandou vzniká zároveň malý obýváček.
Na stěnách podel obýváčku jsou mělké police s gumičkami, které slouží pro vystavení a uložení oblíbených knih a nebo třeba obrázků.
Zároven je možné v této zóně umístit na zem matrace, nebo třeba mod- ulární matracový nábytek “Bunkr fun” s nimiž si děti mohou hrát a stavět si z nich různé bunkry a prolézačky.
Bonusem je to, že zde mohou holčičky v prvních letech spát, dokud jsou ještě stále malé, s tím, že horní palandy mohou mezi tím sloužit jen na hraní a případně zde mohou být instalovány i ochranné dětské zábrany, aby se rodiče nemuseli strachovat, že děti na palandu vyšplhají v době jejich nepřítomnosti v pokoji..
Ve spodní části palandy v obýváčku může být podel konstrukce z vnitřní strany dokola instalovaná přisazená kolejnice a nebo tyč pro závěs, který
umožní vytvořit v dané zóně větší soukromí a možnosti pro hraní her a vytvoření bunkru.

MATERIÁLY:

Co se týče materiálů, v základu počítáme s neutrální paletou, konkrétně
s bílým laminem (pro palandy) v kombinaci s bíle lakovanou kovovou konstrukcí. Schůdky a šatní skříně naopak navrhujeme v “teplejší a útulnější“ březové překližce. Bez- pečnostní sítě mohou být buď v neutrální bílé barvě a nebo naopak ve formě “přírodních“ lanových materiálů. Zbytek prvků a doplňků (poličky, stoly, lůžkoviny) lze pak kombinovat v pastelových tónech, jako je světle růžová, mint zelená, meruňková, světle žlutá a světle fialová.


 

Rok: Březen, 2024

Rozměry:   m2

bez zavesu.jpg
oblucky okno.jpg
zaves bok.jpg
pohledy.jpg
pohledy.jpg
pohledy.jpg
schematko.jpg
pohledy.jpg
bottom of page