top of page

LANŽHOT - apartmány

 

ZADÁNÍ: 

Apartmány - Původní dispozice tohoto podlaží obsahovala: 5 menších pokojů, zbytečně velkou halu bez denního světla a spíž blokující světlo proudící ze špatně dostupného okna.


Rozhodli jsme se zde zminimalizovat prostor haly, zrušit příčku mezi spíží a celý prostor tak otevřít směrem k balkonu, kam navrhujeme umístit velká okna s plnohodnotným vstupem na balkon, kde se nyní nachází pouze deska.

Na chodbu zároveň navrhujeme umístit vestavné skříně suplující úklidovou skříň doplněné vestavnými lednicemi, kde si hosté budou moci vyzvednout lokální pivo nebo různé pochutiny.

Původní malé pokoje rušíme a vytváříme zde dva větší apartmány, každý o rozloze: 38,2 m2.


První dva apartmány koncipujeme na podobném principu a tedy je zrcadlíme. Oba apartmány mají malou kuchyňku s lednicí, mikrovlnkou, dvojplotnovým indukčním vařičem a dřezem. Obývací část je vybavená tv, jídelním stolem a rozkládacím gaučem, kde se v případě potřeby mohou vyspat další dva hosti bez toho, aniž by se rušili s dalšími lidmi v apartmánu, kteří budou spát v malé ložnici oddělné posuvnými dveřmi.
V obou apartmánech navrhujeme nově menší, ale plně dostačující koupelny se sprchovým koutem, wc a umyvadlem. Zároveň zde vzniká díky nové dispozici prostor pro malou šatnu, kam si hosté budou moci umístit kufry, oblečení atd. Apartmán 1 koncipujeme s akcentem červené. Apartmán 2 s kontrasty zelené, odlehčujeme ho částečným prosklením dělící příčky mezi obývací částí a ložnicí.

PŮDNÍ APARTMÁNY:
Půdní apartmány vznikají nově dva.

Zde necháváme vyniknout především unikátnost střešních prostor a pak až samotné materiály a to v tomto případě hlavně dřevo.
Doporučujeme je koncipovat co nejvíce v neutrálních odstínech bílé a šedé. Svou velikostí a uspořádáním jsou vhodné pro větší skupinu lidí a nebo pro rodiny s dětmi.

Apartmán 3 - Mezonet - je specifický svojí dispozicí a výškou. Proto zde využíváme kupříkladu prostor nad námi navrhovanou koupelnou jako bunkr a malou zašívárnu pro děti. Zároveň navrhujeme 

spaní ve “výklenku“ dostupném skrze schodiště, pod kterým se nachází spousta skrytých úložných prostor. Rovněž sem umisťujeme rozkládací gauč před tv, pro případ zvýšení kapacity na přespání. V apartmá je opět malá kuchyňka a standartně vybavená menší koupelna s wc.

Apartmán 4 - bylo složitější koncipovat kvůli sešikmení stropů / střechy po stranách.. Proto zde navrhujeme nový vikýř, který nám umožní docílit standartní výšky potřebné pro kuchyni a koupelnu s tím, že do celého prostoru přivede spoustu světla. Orientace vikýře je do zahrady, tudíž by zde neměl nastat problém s výhledem na sousedy a soukromím.. V apartmánu je možné umístit pod sešikmení dvě velké postele + navíc rozkládací gauč. Spací zónu oddělujeme pouze závěsem, jelikož předpokládáme, že vzhledem ke specifickému stylu je zde počítáno s otevřeností celého prostoru.
 

ZELENY .jpg
PUDA_dola1 .jpg
PUDA_dole2 .jpg
CERVENY .jpg

Rok: Červenec, 2022

Rozměry:  38,2 m2 +

puda_horni2.jpg
PUDA_horni1.jpg
SCHEMATKO LANZHOT.jpg
LANZHOT_VYKRESY-4.jpg
LANZHOT_VYKRESY-5.jpg
bottom of page