top of page

PUSINKY - Někdo se dívá..

 

ZADÁNÍ: Úkolem bylo vytvořit unikátní Vánoční výzdobu ve formě jak jí ještě neznáme..

KONCEPT:

Vrámci měsíce prosinec a s ním spojeného času Vánoc, jsme vytvořily instalaci Pusinky ( někdo se dívá..) . Chtěly jsme pojmout vánoční tématiku zcela jinak, s tím, že sice použijeme prvoplánově se nabízející motiv cukroví, v našem případě pusinky, ale zakomponujeme je do finálního výstupu úplně v jiném kontextu.

 

Sněhobílé pusinky jsme připevnily na bílé větve, aby působily jako strom z něhož rostou takové malé poživatelné „choroše“. Větve jsme pak zavěsily na konstrukci, kterou jsme obalily papírem, celek nabyl dojmu malého intimního bílého cukrového pokojíku.

Po stranách jsme vyřízly na první pohled nepatrné otvory „okýnka“, díky kterým se člověk mohl do námi vytvořeného pokojíku podívat a cukroví ochutnat, díky nepravidelnosti a různé velikosti oken, si však člověk uvědomí, že může být při svém ochutnávání někým pozorován....To v dotyčném může vzbuzovat poněkud nepříjemný pofidérní pocit, nebo naopak se může vžít do role, kdy někoho přistihne při činu a ukojí tak své voyerské choutky.

Díky tomu, že je strom s pusinkami obalený v jemném průsvitném papíru, díky nasvícení působí jako lampion a především odráží zajímavé motivy vznikající díky vnitřní instalaci.

Rok: Prosinec, 2014

tkzukzukzu.JPG
thdtukzk.JPG
a.jpg
bottom of page