top of page

Byt Vršovice RUSKÁ

 

ZADÁNÍ: V bytu o výměře 75 m2 vytvořit současný interiér adekvátní sto let starému domu a potřebám mladé rodiny. Přáním rodiny bylo posunout příčku tak, aby se zvětšil prostor obývací kuchyně. V budoucím dětském pokoji zrušit přístup do spíže z bývalé kuchyně a tento prostor přičadit k wc jako malou technickou místnost. V koupelně přidat druhé wc.

 

KONCEPT: Změna oproti původnímu půdorysu nastala umístěním kuchyně s obývacím pokojem do místnosti se vstupem na rozsáhlý balkón, který by bylo škoda nenavázat na nejobývanější část bytu. Z bytu 2+1 se tak stane 3+kk.

Při vstupu do bytu se ocitnete v prostorné chodbě s nádherným podlouhlým oknem typickým pro Librovu tvorbu. Do vstupní části chodby jsme navrhly dlažbu, která bude sloužit jako čistící zóna. Jsou zde dále umístěny vestavěné skříně, věšáky na kabát, zrcaldo, lavice.

Dětský pokoj bude variabilní, jediné pevné jádro budou vestavné skříně. V tomto pokoji je potřeba obnovit souchou skladbou podlahu. Jako finální povrch doporučujeme použít buď parkety stejné jako v ostatních částech bytu anebo marmoleum či cemento epoxidovou stěrku. 

Obývací kuchyně využívá zvětšený prostor díky novému překladu a posunutí stěny. Vestavěná kuchyně na mítu nabízí v co největší míře úložné prostory. V nábytkové stěně s kuchyní je umístěna tv stěna i tajný vstup do ložnice.

Ložnice je kombinovaná se šatnou a pracovním místem skrytým za dřevěnou dělící stěnou s policemi.

PODLAHY: V koupelně, wc a vstupní části chodby navrhujeme dlažbu, která bude vyvzorkovaná. Doporučujeme výraznější vzorek, který osvěží vyznění celého bytu. Dilematem bylo pro majitele, zda zanchat a zrepasovat stávající parkety nebo je nahradit novou podlahou. Jako architekti, kteří si váží kvalitních materiálů doporučujeme repasi parket. Na malém balk=oně je potřeba provést renovaci teraca.

BAREVNÉ / MATERIÁLOVÉ SCHÉMA:

Cihlově červená v kombinaci s bílou tvoří základní barevné schéma, které doplňuje dřevěná dýha.

TOPENÍ: Vzhledem k zastaralému plynovému kotli, který již neodpovídá dnešním standardům, je třeba aktualizovat systém vytápění bytu. Kotel se vymění za nový se zásobníkem, komín se vyvložkuje a stávající topná tělesa se nahradí novými.

BALKONY: Byt disponuje dvěma balkony. Malý balkon s přístupem z ložnice doplníme květinami a posezením. Je potřeba zvážit repasi zábradlí. Na velkém balkoně na kterém se bohužel nezachovaly původní materiály bude umístěno sezení, na kterém lze odpočívat a číst knihy. 

Rok: Říjen, 2019

Rozměry:  75 m2

KUCHYNE_vizoška_s_troubuo.jpg
LOŽNICE vizoška2.jpg
CHODBA vizoška s překližkou.jpg
KOUPELNA pohled4.jpg
KOUPELNA pohled4.jpg
WC pohled2.jpg
SCHÉMAtko.jpg
pudak.jpg
KUPELNA_vizoška.jpg
DETSKÝ POKOJ vizoška.jpg
POKOJIK pohled1.jpg
CHODBA pohled.jpg
POKOJIK pohled1.jpg
POKOJIK pohled1.jpg
POHLED_ložnice.jpg
CHODBA pohled.jpg
POHLED_ložnice.jpg
POHLED_ložnice.jpg
POHLED_ložnice.jpg
POHLED_ložnice.jpg
KUCHYNĚ_pohled.jpg
KUCHYNĚ_pohled.jpg
KUCHYNĚ_pohled.jpg
bottom of page