top of page

Byt BOŘISLAVKA

ZADÁNÍ: 

Naším Naším úkolem bylo navrhnout interiér bytu o rozloze 62 m2 / 3+1 v pražských Vokovicích pro mladou tříčlennou rodinu očekávající nového člena rodiny. Je potřeba zde vymyslet nové funkční uspořádání aby zde všichni členové rodiny mohli pohodlně fungovat a každý měl kousek místa pro vlastní aktivity. 

KONCEPT:
Zásadním krokem, který navrhujeme, je probourání příčky mezi obývacím pokojem a stávající malou kuchyní tak, aby rodina získala větší plochu, kde může příjemně “žít“ a nikoliv se mačkat separátně v disfunkčních menších pokojích. Díky bourání získáme prostor pro větší jídelní stůl, kuchyňskou linku se zakompovanými otevřenými policemi pro přípravu kávy a rovněž rohový zaoblený bar a zároveň spíž na potraviny.
Skrze propojení kuchyně s obývacím pokojem bude moct rodina trávit čas se dvěma malými dětmi společně i přes to, že se každý bude moct
v určité zóně zároveň věnovat své aktivitě, ale přes to mít přehled, co
se děje okolo.. (1.zóna obývací pokoj + tv, 2.zóna jídelní kout, 3.zóna kuchyně, 4. zóna - knihovna, hrací koutek pro děti, 5. zóna - koridory / vstup na balkon, do pokojů a na chodbu). Kuchyň navrhujeme v neutrální kombinaci pískového lamina a dubové dýhy, rozkládací modulární gauč Vesta Furninova v neutrální šedé a nebo tmavě zelené barvě. 

Ve vstupní chodbě navrhujeme velkou šatní skříň se zakomponovaným rohovým výklenkem na věšení kabátů, v němž je umístno menší místo pro obouvání bot a otevřený botník. Na protější stěně zachováváme skryté místo pro pračku s dalšími úložnými prostory, je však nutno udělat ho nově s pomocí truhlářů na míru. V celé místnosti rovněž umisťujeme zrcadla, aby došlo k optickému zvětšení menší chodby. Na zemi pracujeme s variantou výraznější dlažby “Kerion Neocim Décor Lune Graphite“ kterou je možno navíc pokládat různými způsoby a vytvořit tak různé variace vzorů. Zároveň by zde ale i stejně tak dobře fungovala neutrální šedá velkoformátová dlažba, terazzo nebo i betonová stěrka.

 

Co se týká koupelny, doporučujeme zde buď 1.variantu a to zásadnější změnu spočívající ve spojení koupelny s wc s jedním jediným vstupem a umístěním velkého sprchového koutu. Umožnilo by nám to získat větší úložné prostory ve skřínÍch a zároveň větší manévrovací plochu v koupelně.

 

2. varianta by byla současná dispozice, s tím, že v koupelně bychom
však navrhovali nově sprchový kout naproti dveřím a wc bychom doplnili malým umyvadýlkem + skříňkou, aby vše odpovídalo současným normám a požadavkům na bydlení.

 

Materiálově a barevně se držíme nadčasových materiálů v jednoduché nadčasové paletě (bílá/ písková lamino, světle šedá (terazzo, stěrka, obklady), dřevo dub. Tuto neutrální paletu doplňujeme pastelovými barvami a to zelenou a světle žlutou barvou v jemných detailech skrze doplňky. 

Rok: prosinec, 2023

Rozměry:   63 m2

OBÝVÁK 1.jpg
PODLAHA OPRAVA2.jpg
loznice.jpg
KOUPELNA1.jpg
pokojik2.jpg
schema1.jpg
POHLEDY2_edited.png
POHLEDY2_edited.png
POHLEDY2_edited.png
POHLEDY2_edited.png
POHLEDY1 STUDIE_edited.jpg
POHLEDY1 STUDIE_edited.jpg
POHLEDY1 STUDIE_edited.jpg
POHLEDY1 STUDIE_edited.jpg
POHLEDY1 STUDIE_edited.jpg
MARIKA_pudorys_BEZSRAF2.jpg
bottom of page